نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب

امتحان آیین نامه رانندگی در حالت کلی شامل دو امتحان با نام های آزمون آیین نامه مقدماتی و آزمون آیین نامه اصلی می باشد . که در اینجا قصد داریم شما را با مهم ترین نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب آشنا کنیم . پس تا آخر با ما باشید .

نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب تا چه حد در قبولی ما تاثیر گذار است ؟

خب . سوال قشنگی بود . تاحالا چقدر به این موضوع فکر کرده اید ؟ یعنی میخواهم بدونم به طور کلی چقدر به خواندن نمونه سوال قبل از امتحان اعتقاد دارید ؟!

این امتحان میتونه هر امتحانی باشه از امتحان اول دبستان گرفته تا امتحان آیین نامه و کنکور و دانشگاه و … . برای قبولی در هر امتحانی خواندن نمونه سوالات امتحانی می تواند تاثیر به سزایی در قبولی و موفقیت در آن آزمون داشته باشد .

این قضیه برای آیین نامه راهنمایی و رانندگی نیز صادق است . حل نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب قبل از آزمون آیین نامه اصلی و مقدماتی به شدت در قبولی شما تاثیر گذار است به طوری که کسانی که سعی می کنند قبل از آزمون آیین نامه رانندگی خود نمونه سوالات امتحان آیین نامه سال های قبل و یا مهم ترین نمونه سوالات آیین نامه را حل کنند به مراتب دارای شانس بیشتری برای قبولی هستند نسبت به کسانی که سعی می کنند تنها کتاب آیین نامه را بخوانند و بدون اینکه نمونه سوالات آیین نامه را ببینند در سر جلسه آزمون آیین نامه حاضر میشوند .

مهم ترین و سخت ترین نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی کدام هستند ؟

اگر بخواهیم راجع به سخت ترین سوالات امتحان آیین نامه رانندگی بدانیم باید بگوییم معمولا نمونه سوالات فنی جزو سخت ترین سوالات امتحان آیین نامه می باشد . یعنی بسیاری از متقاضیان و کسانی که آزمون آیین نامه رانندگی می دهند از سختی سوالات فنی می گویند و اینکه این سوالات باعث شده آن ها در امتحان آیین نامه مردود شوند .

بنابراین نیاز است نمونه سوالات فنی با جواب را حتما قبل از آزمون آیین نامه خود با دقت بخوانید .

مهم ترین سوالات امتحان آیین نامه رانندگی همان نمونه سوالات آیین نامه ای می باشند که در سال های گذشته در آزمون آیین نامه آمده اند .

شما باید در نظر داشته باشید که برخی از نمونه سوالات آیین نامه جزو پرتکرار ترین سوالات آیین نامه می باشند به طوری که معمولا این سوالات در همه ی آزمون های تکرار می شوند و به احتمال زیاد این سوالات را شما نیز در امتحان آیین نامه خود خواهید دید بنابراین حتما مهم ترین نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب را ببیند و سعی کنید خودتان حل کنید .

این نمونه سوالات می توانند سخت یا آسان باشد ولی مهم ترین سوالات همیشه آن سوالاتی می باشند که بیشترین تکرار را در آزمون های آیین نامه داشته اند ما در ادامه تعدادی از این سوالات را باهم خواهیم دید .

آیا خواندن نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب کافی است و نیازی به خواندن کتاب آیین نامه نیست ؟

حقیقت این است که نمی توان به این سوال پاسخ دقیقی داد .

ولی کاربران زیادی را دیده ایم که بدون خواندن کتاب آیین نامه و فقط با خواندن نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب توانسته اند نمره قبولی را در آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی بگیرند .

توصیه ما اینست که حداقل حتما مفاهیم تابلوها را از روی کتاب بخوانید .

البته اینکه می گوییم فقط مفاهیم تابلوهای را از روی کتاب بخونید صرفا با خواندن نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب در آزمون رانندگی خود قبول شوید مشروط به آن است که شما گلچینی از مهم ترین و پرتکرار ترین و همین طور جدید ترین نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی را دانلود کرده باشید و داشته باشید .

اینکه شما چه نمونه سوالاتی را دارید مطالعه می کنید بسیار مهم است باید این سوالات استاندارد باشند و جواب نمونه سوالات درست باشند که شما را به اشتباه نندازد .

در ادامه چند نمونه سوال مهم از امتحان آيین نامه رانندگی را بررسی می کنیم .

سخت ترین نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب

۱- علائم اخباری برای گرفتن سبقت در شب کدام مورد است ؟

 1. تعویض نور چراغ بالا به پایین
 2. بوق کوتاه و چراغ راهنما
 3. اشاره با دست
 4. افزایش سرعت و تبدیل متناوب نور

جواب صحیح گزینه ۱


۲- در هنگام روبرو شدن با وسیله نقلیه ای که از جهت مخالف حرکت می کند ، برای افزایش ایمنی تردد از چه فاصله ای باید چراغ نور پایین استفاده نمود ؟

 1. ۱۵۰ متری
 2. ۵۰ متری
 3. ۱۰۰ متری
 4. ۷۵ متری

جواب صحیح گزینه ۱


۳- از جمله احتیاط های لازم در هنگام وقوع تصادفات انجام کدامیک از موارد زیر اشتباه است؟

 1. روشن نگه داشتن خودرو حتی در صورتی که خودرو قابلیت حرکت ندارد
 2. هشدار توسط افراد به دیگر رانندگان تا سرعت خودرو را کاهش دهند
 3. استفاده از تابلوهای اعلام خطر
 4. تذکر جهت روشن نکردن سیگار در صورت آسیب باک سوخت خودرو ها

جواب صحیح گزینه ۱


۴- این تابلو بیانگر چیست ؟

نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب

 1. رعایت حق تقدم
 2. به تابلوی رعایت حق تقدم نزدیک می شوید
 3. به تابلو ایست نزدیک می شوید
 4. تقاطع فرعی و اصلی

جواب صحیح گزینه ۴


۵- تابلوی راهنمایی و رانندگی زیر به چه معناست ؟

نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب

 1. عبور دوچرخه ممنوع
 2. عبور موتور گازی ممنوع
 3. فقط عبور دوچرخه
 4. عبور دوچرخه سوار

جواب صحیح گزینه ۴


۶- در راه های مسطح که دو طرف راه منتهی به کوه و پرتگاه می باشد حق تقدم عبور با وسیله نقلیه ای است که … ؟

 1. در طرف کوه قرار دارد
 2. سرعت بالاتری دارد
 3. در طرف پرتگاه قرار دارد
 4. سرعت کم تری دارد

جواب صحیح گزینه ۳


سعی کردیم برخی از مهم ترین و سخت ترین نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب را با هم بررسی کنیم .

برای قبولی در بار اول نیاز است که قبل از آزمون آیین نامه اصلی و امتحان مقدماتی آیین نامه رانندگی مهم ترین نمونه سوالات آیین نامه را بررسی نمایید .

شما می توانید برای تسلط بر آزمون آیین نامه اصلی با کلیک بر سوالات آیین نامه اصلی مهم ترین سوالات آزمون اصلی را دانلود کنید و همین طور با کلیک بر سوالات آیین نامه مقدماتی انواع تست های آیین نامه آزمون مرحله اول را دانلود نمایید .

یک دیدگاه برای “نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *